تلفن همراه

تلفن همراه

تلفن های همراه به عنصری مهم در جوامع پیشرفته تبدیل شده اند.

این نه تنها یک دستگاه است، بلکه بخشی”هوشمندانه” از زندگی ما میباشد.

اغلب این دستگاه ها با پاسخ به سؤالات مختلف، از افراد پشتیبانی میکنند، مانند: ساعات کاری، پیش بینی آب و هوا، اخبار، نتایج بازی های ورزشی، سرنخ ها و غیره، بنابراین به نوعی، این دستگاه ها مسائل زندگی روزمره را حل می کند. به طور کلی مغز افراد را تسکین می دهد، با ذخیره کردن تمام اطلاعات خارج از ذهن آنها، مردم به طور فزاینده ای با تلفن های همراه خود به عنوان بانک های ذخیره اطلاعات رفتار می کنند.

دسترسی نامحدود و فوری به دانش را هر زمان که به دانش نیاز داشته باشند فراهم می کند.

این بدان معناست که تلفن های همراه به بخشی بسیار مهم از زندگی مردم تبدیل شده اند. به ویژه نسل جوان، که نمی توانند زندگی بدون آن را تصور کنند.

دستگاه های تلفن همراه بسیار مهم هستند. به طوری که حتی به نظر می رسد اعتیاد آور هستند، و برای برخی از افراد، زندگی بدون کمک آن غیرممکن به نظر می رسد.

نحوه استفاده از تلفن همراه

اینکه تلفن همراه بخشی ذاتی از زندگی مردم است، درست است.

اما آیا واقعا” می دانید که چگونه از آن به طور کارآمد استفاده کنید؟

چگونه می توان از این تلفن هوشمند بهترین بهره را بُرد تا زندگی آسان تر شود؟

آیا میدانید که چگونه عملکردها را کنترل کنید؟ یا فقط مسیرهایی را که با اعلان ها، پیشنهادها یا حتی تماس های اجباری اقدام بر روی صفحه نمایش داده شده است دنبال می کنید؟

در این مقاله، نویسندگان کراسکو بر توانایی های جوانان در استفاده از تلفن های همراه و فن آوری ها متمرکز شده اند.

تحقیقات نشان دهنده واقعیت ناراحت کننده ای است که احتمالا” کاربران واقعا” نمی توانند از دستگاههای خود به طور مؤثر استفاده کنند.

علم زندگی را برای انسان بسیار راحت کرده است. تمدن از ابتدا شروع شد. اما امروز، انسان ها همه چیز را در دسترس دارند.

اختراعات علمی شگفت انگیز و مفید است. برای اثبات عجائب اختراعات، میتوان تلفن همراه را مثال زد، اختراع گوشی موبایل، انقلابی در زندگی مردم ایجاد کرده است. اگر به درستی استفاده شود، می تواند یک نعمت باشد اما در صورت سوءاستفاده، می تواند نگران کننده و دردسر ساز باشد.

مزایای تلفن همراه

تلفن همراه پُرفایده است زیرا اکنون با دسترسی به اینترنت، به یک منبع بزرگ اطلاعات، سرگرمی و حتی معاملات پولی و بیزینسی تبدیل شده است.

گوشی های موبایل علاوه بر اینکه ابزاری برای برقراری ارتباط فوری محسوب می شوند، اکنون نیز به یک ابزار ایمنی تبدیل شده اند. با تشکر از پیشرفت در فن آوری، دوستان و عزیزان را می توان با کمک GPS نصب شده بر روی تلفن همراهشان، آنها ردیابی کرد،و دیگر دغدغه پدر یا مادر مُسن خود را نداریم و از محل امن فرزندان خود آگاه می شویم.

این روزها گوشی های موبایل یکی از پیشرفته ترین دستگاه های چند منظوره است.

می تواند چندین کار را همزمان انجام دهد. می تواند موسیقی پخش کند، محاسبه کند، عکس بگیرد و کارهای زیادی انجام دهد.

شخص می تواند در عرض چند ثانیه پیام ارسال و دریافت کند. بنابراین در هزینه کاغذ و هزینه حمل و نقل صرفه جویی می کند.

معایب تلفن همراه

با این حال، در صورت سوءاستفاده، این دستگاه کوچک واقعا” خطرناک است. استفاده طولانی مدت باعث می شود کاربر به آن اعتیاد پیدا کند.

برخی آن را منبع اصلی حواس پرتی مخصوصا” برای دانشجویان و رانندگان می دانند.

تلفن همراه همچنین خطرات زیادی برای سلامتی دارد. اشعه ی ساطع شده از این دستگاه می تواند به سلول های مغزی انسان آسیب برساند و حتی منجر به بیخوابی و متأسفانه سرطان شود.

کسانی که با صدای کامل و با کمک هدفون به موسیقی گوش می دهند بیشتر از سایرین مستعد حوادث هستند زیرا قادر به شنیدن صدای بوق نیستند. همچنین می تواند باعث ناشنوایی دائمی شود.

گوشی موبایل که اکنون به دوربین مجهز شده اند، بعضا” برای کارهای غیراخلاقی و برای تبلیغ آنها استفاده می شود.

تلفن های همراه از کیفیتی برخوردار هستند که هم می توانند زندگی فرد را بسازند و یا از بین ببرند. این که هر فردی چگونه می خواهد از آن استفاده کند بستگی به خود دارد.

زمان مطالعه حدود 2 دقیقه

لطفا”دیدگاهتان را با سایر دوستان به اشتراک بگذارید.