گوشی موبایل و تاثیر آن بر خواب
گوشی موبایل و تأثیر آن بر خواب

گوشی موبایل و تأثیر آن بر خواب

گوشی موبایل در تخت خواب چگونه بر خواب تأثیر می گذارد.

با تعطیلی گسترده در سال های اخیر به دلیل ویروس کرونا، والدین و فرزندان بیشتر از موبایل برای ارتباط با هم سِنُّ سالان خود و همین طور آموزش و یادگیری آنلاین استفاده می کنند.

گوشی موبایل و تاثیر آن بر خواب

مردم در این دوره، به شبکه های اجتماعی وابستگی زیادی پیدا کرده اند.

این ممکن است در ظاهر نگران کننده نباشد، اما تأثیرات نامطلوب آن در خواب کافی و با کیفیت، ممکن است چالش برانگیز باشد.

متأسفانه، استفاده مداوم از گوشی موبایل می تواند هورمون طبیعی خواب را در بدن دچار اختلال کند.

استفاده از تلفن همراه در شب نه تنها خواب را از بین می برد، بلکه مشاهده ی نور صفحه گوشی یا تبلت، ملاتونین (هورمون طبیعی تنظیم کننده چرخه خواب و بیداری) را سرکوب کرده و زمینه ایی را فراهم می سازد که ممکن است مغز را بیش از حد به بی خوابی تحریک کند.

استفاده از گوشی برای بزرگسالان و بخصوص نوجوانان در اواخر شب منجر به اختلال در خواب و سپس کمک به افزایش افسردگی، مشکلات رفتاری، اعتماد به نفس پایین و بیماری های چشمی و مشکلات گوناگون زیادی را می تواند بوجود آورد.

داشتن خواب کافی به این معنی است که سلول های مغزی در طول روز برای یادگیری و آموزش هوشیار خواهند بود.

خواب به توانایی تفکر انتقادی و پردازش و ذخیره اطلاعات جدید کمک می کند.

خواب کافی به شما کمک می کند تا خواب آلودگی در روز دفع شود و انرژی بیشتری برای شرکت در یک ورزش بدنی سنگین داشته باشید.

پیامی به والدین و فرزندان

پیام به والدین و فرزندان آنها این است: نیاز به ارتباطات اجتماعی را درک کنید، اما زمان استفاده از تلفن همراه را تعیین کنید بطوری که آن را از 30 دقیقه تا یک ساعت قبل از خواب از خود و فرزندانتان دور نگه دارید.

بزرگسالان و نوجوانان و جوانان باید یاد بگیرند که برنامه خود را با رفتن به رختخواب چنان تنظیم کنند که اطمینان حاصل کنند که زمان خوابشان بین 8 تا 10 ساعت میباشد.

ساعت خواب خود و فرزندانتان را بطور منظم، تنظیم کنید. شب ها هنگام خواب تمام وسایل الکترونیکی را از همه اتاق خواب ها خارج کنید و در مکانی شارژ کنید که کودکان در طول شب به آن دسترسی پیدا نکنند.

سعی کنید با صحبت و آموزش به کودک خود قبل از رسیدن به سن نوجوانی، از این قبیل مشکلات پیشگیری کنید تا آنها تأثیرات خواب ناکافی و عوارض آن را درک کنند و در بزرگسالی طبق آموخته های دوران کودکی زندگی سالم با خواب کافی داشته باشند.

زمان مطالعه 1 دقیقه و 4 ثانیه

لطفا”دیدگاهتان را با سایر دوستان به اشتراک بگذارید.