رویه های باز گرداندن کالا

رضایت خاطر مشتریان همیشه از اولویتهای کراسکو بوده است و فروشگاه اینترنتی کراسکو می کوشد که مشتریان محترم پس از خرید، آسودگی و رضایت مندی را تجربه از خریدشان لذت ببرند.

با این وجود امکان دارد که مشتریان محترم بعد از خرید، با مواردی روبرو شوند، که در این مواقع خدمات پس از فروش کراسکو میتواند از  دغدغه شما بکاهد، و در همین راستا است که  کلیه ی محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم بدست مشتری برسند، دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کراسکو است و مشمول 7  روز مهلت بازگشت کالا میباشد.

بدیهی است اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف کراسکو با سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج گردیده، مشمول 7 روز ضمانت تعویض نمیباشند.

شرایط 7 روز ضمانت بازگشت کالا

 1. ایراد یا اشکال فنی در کالای خریداری شده باشد.
 2. ایراد فنی و یا اشکال باید حداکثر تا 7 روز (168ساعت) پس از لحظه ی دریافت محصول، به کراسکو اطلاع داده شود.
 3. کارتن و جعبه اصلی کالاها را تا پایان مهلت 7 روز نگهداری شود.
 4. استفاده از مهلت 7 روزه، زمانی مورد قبول کراسکو میباشد که کالا در کارتن یا بسته بندی و جعبه اصلی کراسکو کاملا” سالم و بدون تغییر بازگردانده شود.
 5. آدرس یا هر مورد دیگری بر روی کارتن یا بسته و جعبه اصلی کالا نوشته شده و یا علامتی گذاشته شود و یا اگر پاره یا مخدوش گردد، امکان استفاده از مهلت 7 روزه از بین خواهد رفت.
 6. اشکال های فنی و ظاهری مانند ( شکستگی، و خَش و خط روی بدنه محصولات و کالاها و قطعات تزئینی آن ) که بیانگر استفاده نادرست کاربر از کالا و محصول باشد، سرویس 7 روزه را شامل نمیشود.
 7. اگر محصول خریداری شده از لحاظ ظاهر فیزیکی با مشخصات وب سایت مغایرت داشته باشد.
 8. مغایرت در سفارش را حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت محصول، به خدمات پس از فروش کراسکو از طریق تماس اطلاع داده شود.
 9. اگر مغایرت، بدون استفاده از محصول قابل رویت میباشد، مانند رنگ یا اطلاعات درج شده روی بدنه، باید محصول در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نکرده باشید.
 10. تصویر کالاها جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری میباشد و از آنجا که امکان دارد در بعضی جزئیات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد.تیم تولید محتوا در کراسکو همواره نسبت تولید محتوای اختصاصی کراسکو تمامی تلاش خود را بکار مببندد و با دقت تمامی آیتمهای معرفی محصول اعم از متن نقد و بررسی و ویژگیهای مشخصات کالا و… را با حساسیت و دقت نظر طراحی و ایجاد مینماید و آیتم تعیین رنگ و عکاسی دقیق محصول نیز یکی از مهمترین و چالشی ترین آیتم هاست.مادر کراسکو همواره در تلاشیم تا حدالمقدور از آخرین متدها و نرم افزارها و تکنولوژیهای در جهت عکسبرداری و نورپردازی دقیق محصول بهره ببریم تا از این طریق بتوانیم عکسی با بالاترین ونزدیکترین انطباق رنگی با محصول واقعی را در ویژگیهای محصول بارگزاری نمائیم و سعی نمائیم محصولی که به دست مشتری محترم میرسد حدالمقدور بالاترین انطباق را با رنگ مشاهده شده در وبسایت کراسکو داشته باشد وبه اطلاع میرسانیم علیرغم تلاشی که در کراسکو انجام میشود همواره در صفحه نمایشهای گوناگون بدلیل تنظیم شدت نورهای متفاوت و سلیقه ای افراد در مانیتورها و صفحه نمایشهای گوناگون گوشی ها از برندهای متفاوت و تکنولوژهای مختلف موجود و بکار رفته در این بخش مانند LCD یا LED  یا OLED  یا IPS و … وپشتیبانی از تعداد رنگهای متفاوت صفحه نمایشها و تراکم پیکسلهای گوناگون صفحه نمایش و… در این بخش شاهد درصد ناچیزی اختلاف خواهیم بود که این مورد و موضوع کاملا” بدیهی و طبیعی میباشد و به هیچ وجه یک نقیصه و یک عدم تطابق با ویژگی و مشخصات محصول تلقی نخواهد شد وطرح این موضوع به تنهایی به جهت وقصد بازگشت محصول به کراسکو کافی نمیباشد وپذیرفته نیست.همانطور که در بخش رویه های باز گرداندن کالا ذکر گردیده است همواره قبل از هرگونه ارسال کالا به کراسکو از طریق راههای مشخص شده با پشتیبانی و خدمات پس از فروش کراسکو تماس حاصل فرمائید. ملاک وجود مغایرت در مشخصات محصول، مشخصات فنی درج شده در وبسایت میباشد.
 11. اگر تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی کالا وجود داشت، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.
 12. اگر تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی امکان داشته باشه، لازم است کارتن و جعبه اصلی کالاها نگهداری شود و از دور ریختن آن جدا” خودداری گردد.
 13. سرویس 7 روزه  تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به کراسکو بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 14. اگر محصول خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی و ظاهری داشته باشد.
 15. آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش کراسکو از طریق تماس اطلاع داده شود.
 16. اگر مشتری از خریدش منصرف گردد.

نکته اول: انصراف از خرید و درخواست مرجوعی به محصولی تعلق می‌گیرد که بسته بندی محصول باز نشده باشد، هرگونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینگ، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده نشده باشد.

در این حالت، برگرداندن محصولات پس از تائید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان ‌دارد که کالا باز نشده باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد و از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، به کراسکو ارسال گردد.

همچنین اگر محصول به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است.

لطفا” توجه کنید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از سرویس 7 روزه را از بین خواهد برد.

ضمنا” در صورت انصراف از خرید، ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

نکته دوم: از آنجا که کراسکو یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفا” متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است ( سفارش یک کالا به تعداد، مغایر با هدف مصرف خریدار است و شامل حق استرداد نمی‌شود).

 1. بعد از ثبت، اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر در سایت کراسکو نسبت به لغو سفارش اقدام گردد.
 2. مشتری اگر پس از دریافت محصول از خرید خود منصرف گردد، حداکثر تا 7 روز‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.
 3. با توجه به بسته بندی ایمن و کاملا” استانداردِ مرسولات و تحویل مرسوله به شرکتهای معتبر حمل کننده، مسئولیت هرگونه بروز حادثه به عهده شرکت حمل و نقل است، و کراسکو  با تائید شرکت حمل کننده سفارش در جهت تسهیل امور پیگیری، خسارات را جبران میکند.

نکته: تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه درهنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشگاه اینترنتی کراسکو تنها در صورت تائید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

 1. محصول آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به خدمات پس از فروش کراسکو ارسال گردد.
 2. در صورت مشاهده آسیب دیدگی آنی موقع تحویل، از دریافت مرسوله خودداری فرمائید تا جهت بررسی و ارسال مجدد به کراسکو بازگردانده شود.

توجه: پس از بررسی محصولات مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که محصول خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌گردد. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد کراسکو در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت کراسکو در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

چگونه محصول را به کراسکو ارسال کنید؟

مشتری محترم لطفا” قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی تماس حاصل فرمائید.

از ارسال محصول بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش کراسکو جدا” خودداری فرمائید.

برای ارسال، لازم است محصول در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه کالا اصلی ارسال گردد.

لازم بذکر است نوشتن توضیحات یا برچسب زدن ، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی محصول و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین میبرد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای قید بفرمائید).

لازم است که  فاکتور همراه محصول ارسال شود و پشت آن مشکل را قید بفرمائید.

درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.

توجه داشته باشید اگر محصول هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای قید بفرمائید.

در صورتی که ساکن شهرستان هستید  برای باز گرداندن محصول از پست پیشتاز برای ارسال استفاده کنید، کراسکو فقط هزینه پست پیشتاز با فاکتور و قبض شرکت پست را پس از تائید خدمات پس از فروش به حساب مشریان محترم واریز مینماید. لازم به ذکر میباشد که حتما” رسید پستی را به فاکتور منگنه بفرمائید.

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

اگر وجود مغایرت یا ایراد فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری یا ایراد فنی و یا شرایط انصراف، به تائید کارشناسان خدمات پس از فروش کراسکو برسد، هزینه‌های ارسال به عهده کراسکو میباشد.

شرط واریز هزینه ی پست به حساب مشتری، قبض پستی با مُهر شرکت پست باید همراه محصول به شرکت کراسکو ارسال گردد.

اما چه در صورت انصراف از خرید وچه وجود مغایرت یا هر کدام از موارد دیگر که منجر به تائید نشدن ایراد توسط کارشناسان کراسکو گردد، هزینه ارسال و دریافت مجدد محصول، به عهده مشتری خواهد بود.

روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، کارشناسان خدمات پس از فروش کراسکو ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان کراسکو تائید شود، محصول تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.

لازم به ذکر است که تعویض محصول منوط و مشروط به موجود بودن محصول در انبار شرکت میباشد. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض محصول، موجودی آن به اتمام رسیده باشد، کراسکو بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال مینماید و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند.

در ضمن با انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه میگردد. برای محصولات گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت مینماید و برای کالای ارزان‌تر، کراسکو تفاوت را به حساب مشتری واریز مینماید.

لازم بذکر است اتمام موجودی محصول و یا تغییرات قیمت محصول در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی نماید و کراسکو در قبال تهیه ی همان محصول و یا تغییرات قیمت محصول هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه محصول (درج شده در فاکتور) به مشتری را می‌پذیرد.

توجه داشته باشید که  پس از دریافت و پذیرش کالا توسط کراسکو، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.

در ضمن  کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت کراسکو هستند، لذا علیرغم تصور آن ‌که تست محصول (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر میباشد و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن محصول دارد. به همین علت زمان  و مدت اعلام نظر کارشناسی برای تعویض محصول به طور میانگین 48 ساعت کاری در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش دهد، و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.

ضمنا” از زمانی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص گردد، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد گردید.

در واقع ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش کراسکو است.

چگونه درخواست خود را به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

یکی از روشهای زیر را انتخاب فرمائید:

 1. از طریق صفحه ” تماس با ما ” از طریق فرم با طرح و ارسال موضوع خدمات پس از فروش، از قسمت کادر “پیام شما” ارسال فرمائید.
 2. یا به info@kerasco.com با ذکر شماره پیگیری سفارش، ایمیل ارسال بفرمائید.
 3. از طریق صفحه تماس با ما میتوانید با شماره های تماس مربوطه تماس حاصل نمائید.

توجه:  مشتریان گرامی جهت رسیدگی به درخواست شما، ذکر شماره پیگیری سفارش در هر یک از روش‌های بالا الزامی است.